ایزوله سویا

ایزوله سویا یا ایزوله پروتئین سویا که یکی از محصولات جانبی سویا است ماده ای بسیار با ارزش بوده به طوریکه از نظر میزان پروتئین موجود در آن ،یکی از بهترین مواد پروتئینی بوده (تا 96 درصد پروتئین ) ودر صورت استفاده از آن نیاز پروتئین بدن به صورت محسوسی تامین می گردد.
این ماده غذایی می تواند به عنوان یک ماده ی اولیه در بسیاری از صنایع مثل صنعت گوشت، تولید انواع سس ها، انواع سوپ ها، انواع آب میوه ها، لبنیات مثل پنیر، انواع نان ، دسر های منجمد ، غذای کودک غلات مورد استفاده در صبحانه ، ماکارانی و… مورد استفاده قرار گیرد.مصرف این ماده در صنایع غذایی به دلیل خصوصیات تغذیه ای (افزایش میزان پروتئین ماده غذایی)، حسی (احساس دهانی بهتر، طعم شیرین مطلوب) و عملکردی (امولسی فایری، جذب آب و چربی و خصوصیات چسبندگی). برای مثال ایزوله پروتئین سویا همچنین می تواند در ماکارونی برای افزایش ارزش تغذیه ای، افزایش قدرت جذب آب و کاهش حجم نشاسته ته نشین شده در هنگام پخت استفاده می شود. در محصولات سوسیس و کالباس استفاده از ایزوله پروتئین سویا به دلیل خواص امولسی فایری و نگهداری آب باعث بهبود خواص فیزیکی و شیمیایی می شود و در محصولات کم چرب گوشتی خصوصیات حسی را بهبود می بخشد.
به دلیل این که در فرآیند تولید ایزوله سویا ،هیدرات کربن حذف می گردد. لذا از نظر هاضمه نیز مقبولیت بالایی داشته و باعث نفخ و سوء هاضمه نمی شود.این ماده در صنایع با قابلیت جذب آب و چربی بالا، باعث کاهش حجم نشاسته ته نشین شده در هنگام پخت می گردد.ضمن این که با لحاظ کردن ایزوله سویا به عنوان یک امولسیفایر خواص فیزیکی و شیمیایی محصول نیز بهبود پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *